Co to czakry? Czym są czakry? Gdzie się znajdują i ich znaczenie.

Jeśli miałeś jakąkolwiek styczność z duchowością, jogą, medytacją, brałeś udział w warsztatach rozwojowych/energetycznych, lub nawet widziałeś w internecie filmik czy zdjęcie powiązane z tymi tematami, z pewnością musiałeś usłyszeć o czakrach i ich sposobie w jaki wpływają energetycznie na nasz organizm.

Być może wiesz już również jak ważne jest, aby mieć swoje czakry otworzone lub odblokowane.

W tym artykule spojrzymy na 7 głównych czakr w naszym organizmie. Dowiesz się również jaki wpływ mogą wywierać te centra energetyczne na twój umysł i ciało.


Czym są czakry? Co to czakry?

Czakry to nic innego jak wirujące źródła energii. Każde z tych centr energetycznych powiązane jest z odpowiednimi nerwami i organami w twoim ciele.

Aby być zdrowym i funkcjonować w pełni swojego potencjału, czakry muszą pozostać otwarte / zbalansowane. W momencie, w którym jedno z tych centr energetycznych zostaje zablokowane, możesz odczuć fizyczne lub emocjonalne symptomy odpowiednie dla czakry, która została zablokowana.

Wyróżniamy 7 podstawowych czakr, które idą wzdłuż twojego kręgosłupa. Zaczynają się u podstawy twojego kręgosłupa, a kończą na czubku twojej głowy.


Gdzie znajdują się czakry? Znaczenie oraz kolory czakr.

Czakry, lub inaczej centra energii znajdują się wzdłuż twojego kręgosłupa. Na załączonym obrazku możesz przyjrzeć się, która czakra jaki posiada kolor oraz w jakim miejscu się znajduje. Czytając dalej, dowiesz się również, która z czakr za co jest odpowiedzialna oraz poznasz ich nazwy w Sanskrycie.


Czakra podstawy

Czakra podstawy, lub Muladhara, znajduje się u podstawy twojego kręgosłupa. Jest podstawą życia, pozwala poczuć ci się ugruntowanym i zdolnym do stawienia czoła wszelkim wyzwaniom. Czakra podstawy odpowiada również za poczucie bezpieczeństwa i stabilności.

Czakra sakralna

Czakra sakralna, lub Svadhisthana, znajduje się tuż poniżej twojego pępka. Ta czakra odpowiada za twoją energię seksualną oraz za twoją kreatywność. Połączona jest także z tym jak reagujesz na swoje emocje oraz jak emocje innych wpływają na ciebie.

Czakra splotu słonecznego

Czakra splotu słonecznego, lub Manipura, znajduje się w okolicach twojego żołądka. Odpowiada za prawdziwą pewność siebie i twoją samoocenę. Pozwala ci również mieć poczucie kontroli nad swoim życiem.

Czakra serca

Czakra serca, lub Anahata, jak nazwa wskazuje, znajduje się w okolicach twojego serca, na środku klatki piersiowej. Jak można się domyślić, czakra serca odpowiedzialna jest za twoje zdolności do okazywania współczucia i miłości.

Czakra gardła

Czakra gardła, lub Vishuddha, znajduje się w twoim gardle. Ta czakra odpowiedzialna jest i łączy wszystko co powiązane jest z twoją umiejętnością prawidłowej komunikacji werbalnej. 

Czakra trzeciego oka

Czakra trzeciego oka, lub Ajna, znajduje się pomiędzy twoimi oczami. Czakra ta odpowiedzialna jest za twoją intuicję, to “uczucie w żołądku”, które niekiedy podpowiada ci, czy coś jest dla ciebie dobre, lub nie. Połączona jest również z twoją wyobraźnią. Czakra trzeciego oka pozwala ci widzieć rzeczy, które nie zawsze są widoczne gołym okiem.

Czakra korony

Czakra korony, lub Sahasrara, znajduje się na czubku twojej głowy. Twoja czakra korony odpowiedzialna jest za duchowe połączenie, za połączenie z samym sobą, innymi i całym wszechświatem. Pozwala na poczucie jedności ze wszystkim. Odgrywa również ważną rolę w twojej misji życiowej.

Przewiń do góry
Send this to a friend