Rapee. Czym jest Rapee? Jak działa Rapee?

Rapeé. Duch, medycyna, z którą niejednokrotnie pracowałem podczas szamańskich wypraw w głąb siebie.


Rapé to legalne, święte lekarstwo szamańskie, które było używane przez uzdrowicieli dorzecza Amazonki od tysięcy lat. W języku angielskim wymawia się go jako „ha-peh”, ale ludzie Zachodu nazywają go również „hape”, „hapi” lub „rapay”. Są to bardzo rzadkie, święte, potężne i głęboko leczące i oczyszczające cudowne lekarstwa, które powstają w bardzo świętym i pracochłonnym procesie. Rapé to złożona mieszanka sproszkowanych amazońskich roślin leczniczych, drzew, liści, nasion i innych świętych składników.


Tradycyjnie Rapeé nakłada się za pomocą tepi wykonanej z bambusa, którą przedmuchuje się przez każde nozdrze po obu stronach. Można go podawać samodzielnie za pomocą rurki do samodzielnego aplikatora w kształcie litery V, która łączy usta z nozdrzami. Może być również podawany przez inną osobę za pomocą rurki, która łączy usta dmuchawki z nozdrzami drugiej osoby. Rurka do samodzielnego aplikowania nazywana jest „kuripe”, a ta do podawania Rapé drugiej osobie, znana jest jako „tepi”.


Mieszanka jest wdmuchiwana wysoko do nozdrzy za pomocą Tepi. Cios natychmiast skupia umysł, zatrzymuje paplaninę i otwiera całą wolną przestrzeń umysłu dla twoich intencji. Ponadto rapeé pomaga uwolnić się od emocjonalnych, fizycznych i duchowych chorób oraz łagodzi negatywne emocje i dezorientację, umożliwiając gruntowne ugruntowanie umysłu. Podobnie, rapé służy do ponownego zestrojenia użytkownika z jego kanałami energetycznymi i wyższą jaźnią oraz do zintensyfikowania ich połączenia ze światem i wszechświatem. Rapeé toruje drogę do odtrucia organizmu i usuwa nadmiar śluzu, toksyn i bakterii, pomagając w ten sposób w walce z przeziębieniem, wąchaniem i niektórymi rodzajami grypy. Dmuchanie Tepi wiąże się z bliskim połączeniem między dawcą rapé a odbiorcą. Obaj są ściśle połączeni ustami, nosem i oddechem, i oboje muszą otworzyć się i pozwolić innemu duchowi i intencji wejść, pozwalając na uzdrowienie. Po dmuchaniu zaleca się siedzieć z lekarstwem i medytować tyle czasu, ile czujesz, że jest ci potrzebne.


Najlepiej pozostawać z zamkniętymi oczami podczas powolnego wdechu i wydechu, co umożliwia dokładne uziemienie i utrzymanie skupienia.


W tradycji brazylijskiej rurka do samodzielnego aplikowania nazywa się „Kuripe”, a rurka do dmuchania, która przechodzi przez inną osobę, nazywa się „Tepi”. Tradycyjnie rapé nakłada się za pomocą fajki wykonanej z bambusa lub kości, którą przedmuchuje się przez każde nozdrze po obu stronach. Zawsze najpierw dmuchasz w lewe nozdrze, aby przedstawić metaforyczną śmierć, a następnie w prawe nozdrze, aby przedstawić odrodzenie. Rapé można również podawać samodzielnie za pomocą rurki do samodzielnego aplikatora w kształcie litery V, która łączy usta z nozdrzami – Kuripe. Alternatywnie może być podawany przez inną osobę za pomocą rurki wydmuchowej, która łączy usta dmuchawki z nozdrzami drugiej osoby – Tepi. Zawsze wkładasz krótszy koniec którejkolwiek rurki do ust, aby dmuchnąć, a dłuższy koniec do nozdrza.


Dla osób początkujących, zanim zaczną korzystać z pomocy tego ducha samemu, zalecane jest znalezienie osoby doświadczonej i zaufanej w pracy z tą medycyną.

Przewiń do góry
Send this to a friend